תכנית לחיזוק החוסן האזרחי בשדרות וביישובי "עוטף רצועת עזה" לשנים 2021–2022 ותיקון החלטות ממשלה

תקציר

החלטה 566 העוסקת בחיזוק החוסן האזרחי בעיר שדרות ובישובי עוטף עזה לשנים 2021–2022 היא תוכנית המשך להחלטה 2017 אשר מהווה תוכנית אסטרטגית רב־שנתית לפיתוח העיר שדרות ויישוביי עוטף עזה, שעל בסיסה יש לפעול על מנת להעמיק את ההשקעות והסיוע הממשלתי באזור. בנוסף, החלטה זו ממשיכה את החלטה 746 משנת 2007 (תוכנית סיוע משלימה לשדרות וליישובי העוטף) ואת החלטת ממשלה מס' 5865 אשר נועדה לסייע לעיר אשקלון להתמודדות עם המצב הביטחוני ששרר בשנת 2020.

החלטת הממשלה 566, שיישומה נסקר בדו"ח, נועדה לספק מענה לתושבי האזור בתחומים רבים, ובעיקר לאפשר לרשויות לתת מענה בתחום החוסן האזרחי, כאשר זה מוגדר כיכולת של האזרחים להסתגל למציאות מורכבת. כמו כן, החלטה זו נועדה לספק טיפול הולם למצבם הנפשי של תושבי האזור, תוך חיזוק היכולות והמשאבים של הרשויות המקומיות שיוכלו להתמודד באופן מיטבי יותר עם האתגרים הרבים באזור.
דו"ח מוניטור זה סוקר את כלל הסעיפים בהחלטה ומפרט על כל סעיף ועל הסטטוס של יישומו בשטח. לאחר מחקר, פנייה אל משרדי הממשלה השונים וקיום של מספר פגישות עם גורמים מהרשויות המקומיות באזור עוטף עזה, נמצא
כי יושמו 30 סעיפים באופן מלא (55.6%), 20 סעיפים יושמו באופן חלקי (37%) ו־4 סעיפים לא יושמו כלל (7.4%). מרבית מהסעיפים אשר יושמו באופן חלקי, נמצאים בשלבי ביצוע.

חשוב לציין שההשפעה של הסעיפים אשר יושמו באופן מלא וחלקי אינה מיידית וככל הנראה רובם עדיין לא מורגשים בשטח, ועתידים לשאת פרי בשנים הקרובות.

רוצים לעזור לנו בעבודת המוניטור?

מוזמנים ליצור קשר ולעזור לנו לשפר את הנתונים

הרשמה לניוזלטר