פוסט בדיקה

תאריך פרסום:
21/08/2023
ללא קטגוריה

בדוח זה נספק סקירה מקיפה של היבטים שונים הקשורים לחוק שירות ציבורי מודרני. סקירה של החשיבות הכללית של מערכת חוקית לניהול הציבורי, הצגת שורה של עקרונות רלוונטיים לחוק שירות ציבורי, כגון עקרונות כלליים למנהל הציבור, עקרונות לחוק מנהלי, סטנדרטים לשירות הציבורי ועקרונות לרפורמה מוצלחת.

בחלקו השני של הדוח  ביצענו השוואה של מספר היבטים בחוקי שירות ציבורי בארבע מדינות: בריטניה, אוסטרליה, קנדה וניו־ זילנד. ההיבטים הנדונים רלוונטיים מאוד לשיח סביב החוק בישראל והם כוללים: ערכי שירות וקוד התנהלות, יחסים בין שרים לשירות הציבורי, תפקיד הנציבות ומינויים פוליטיים.

החלק השלישי של הדוח מציג ניתוח ברזולוציה גבוהה יחסית של שני חוקי שירות ציבורי מן העשורים האחרונים: החוק האוסטרלי משנת 1999והחוק הבריטי משנת 2010.

במבט כולל, המסמך מספק ידע תומך חשוב לתהליך גיבוש חוק שירות ציבורי מודרני למדינת ישראל, ומסייע להבין את החשיבות והמטרות של חוק שירות ציבורי.  כמו כן מציג מגוון רחב של עקרונות ומודלים שניתן להתבסס עליהם בעת גיבוש החוק.

להלן מספר מסקנות עיקריות שניתן להסיק:

  • חוק שירות ציבורי מודרני צריך להגדיר את ערכי השירות הציבורי, את קוד ההתנהגות של עובדי השירות הציבורי ואת היחסים בין השירות הציבורי לממשלה.
  • חוק שירות ציבורי מודרני צריך לקבוע מנגנונים יעילים לניהול השירות הציבורי, כגון תפקיד הנציבות לשירות המדינה.
  • חוק שירות ציבורי מודרני צריך להבטיח את מקצועיותו ואת יעילותו של השירות הציבורי.

הדר יזרעאל

PMO - דאטה וממשל
קצת עלי

הדר מגיע אלינו אחרי מספר תפקידים בארגוני חברה אזרחית, רשויות מקומיות ושירות קבע משמעותי כמ"פ. מוביל תהליך טרנספורמציה דיגיטלית לפרויקטי המרכז ובכך מייצר תשתית איתנה  המגדילה את אימפקט הארגון.בעל היכרות מעמיקה עם עולם העמותות, בעל ניסיון רב בניהול פרויקטים וייעול ארגוני.

הדר מאמין ששימוש בנתונים היא הדרך היחידה לקבלת החלטות אפקטיביות וכדי להצליח לייצר מציאות טובה יותר יש צורך להגביר את שיתוף הפעולה בין המגזרים (עיסקי, ציבורי, חברתי).

כתובת מייל: [email protected]

חני שניידר

מנהלת פרוייקטים
קצת עלי

חני שניידר היא מנהלת פרויקטים במרכז להעצמת האזרח

בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ומדע המדינה מהמכללה האקדמית של תל אביב-יפו, ותואר שני בלימודי תקשורת ומדיה חדשים מהמרכז הבינתחומי

שימשה בעבר כמנהלת פרויקטים ומנהלת יחסי ציבור. מתגוררת בכפר מרדכי, נשואה לדני ואמא לאלמה ומאיה

 

דוא"ל: [email protected]

עידו פיק

מנכ”ל המרכז
קצת עלי

עידו מגיע אלינו הישר מלשכת השרה לשוויון חברתי, מירב כהן, שם שימש כיועץ מקצועי בשנים האחרונות והוביל, בין היתר, את הקמת המועצה הציבורית לענייני אזרחים ותיקים, פעל לגיבוש אמנת שירות של המערכת הפיננסית לאזרח הותיק, עסק במיצוי זכויות לניצולי שואה ועוד.

בתפקידיו הקודמים שימש עידו כיועץ פרלמנטרי של מספר חברי כנסת וקידם חקיקה ופעילות פרלמנטרית בנושאים שונים. כמו כן, הוא עבד בתנועת הצופים כרכז מפעלים בהנהגת החוף ומרכז שבט משואות, יהוד.

לעידו תואר ראשון בהצטיינות בקיימות וממשל מאוניברסיטת רייכמן – הבינתחומי הרצליה ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן.

עידו  מאמין גדול בחשיבות הקשר הישיר בין האזרח לשלטון ובמדיניות ציבורית הקשובה לציבור, וזה בדיוק מה שהוא בא לעשות במרכז להעצמת האזרח.

 

כתובת מייל: [email protected]

אביטל שטרן

רכזת פרויקט המוניטור ומנהלת משרד
קצת עלי

אביטל סיימה תואר ראשון במדעי המדינה, פסיכולוגיה ופילוסופיה באוניברסיטת תל אביב.

לפני שהגיעה אלינו עבדה במשרד המשפטים במרשם מקרקעין ותוך כדי התמחתה בכנסת ישראל.

כתובת מייל: [email protected]

מיכל בן משה

מנהלת פרוייקט “המוניטור”
קצת עלי

מיכל בעלת תואר ראשון ביחסים בין לאומיים ותקשורת ותואר שני במדיניות ציבורית, שניהם מהאוני' העברית ובהצטיינות. מיכל בוגרת מחזור ג' של תוכנית "צוערים לשירות המדינה" להכשרת עתודה ניהולית לשירות הציבורי. שימשה כמנהלת תחום קידום מדיניות במערך הסייבר הלאומי ומנהלת בכירה לתחומי המדיניות והפרויקטים בנציבות פניות ילדים ונוער בהשמה חוץ ביתית במשרד הרווחה. בעלת היכרות מעמיקה עם המערכת הממשלתית, ניסיון רב בניהול פרויקטים, אסטרטגיה, הובלת מדיניות ויישומה, עבודה עם ארגונים בינ"ל, הנחיית קבוצות ועוד.

מאמינה בשיתופי פעולה ושיח כמפתח לכל אתגר, לרבות במסגרת מערכת היחסים בין הממשל לאזרחים. בת הזוג של בר ואמא לגוני ונדב, במקור מהגליל והיום מתל אביב.

כתובת מייל [email protected]

מה זה אומר

מה שמתחת לכותרת עם החץ

זה יותר גדול?

פעילות 1

שולח לפעילות באתר או מחוץ לא
לחצו כאן

פעילות 2

יכול לשלוח למקום אחרר לגמריי
לחצו כאן

פעילות שלוש

בוא ניראה איך הדבר מתיישר האםז ה באותה שורה או יותר למטה
לחצו כאן

פעילות 4

מה קורה עם הסידור בדף עכשיו, אולי עכשיו התחלנו שורה חדשה?
לחצו כאן

כותרת הגרף