תכירו את המנכ”לית החדשה שלנו | המרכז להעצמת האזרח

תכירו את המנכ”לית החדשה שלנו

עו"ד עינת פישר-לאלו תחליף את תומר לוטן שסיים את תפקידו אחרי שלוש וחצי שנים. בהצלחה

11/09/2017
 

השבוע נפרדנו ממנכ"ל המרכז להעצמת האזרח, תומר לוטן, שסיים את תפקידו לאחר שלוש וחצי שנים, ואנו מקבלים בברכה את המנכ"לית החדשה של המרכז, עו"ד עינת פישר-לאלו.

עינת, בת 41,  נשואה ליונתן ומתגוררת ברמת גן, היא בעלת תואר ראשון ושני במשפטים מאוניברסיטת תל-אביב, ומגיעה אלינו לאחר כ-15 שנים שבהן מילאה שורה של תפקידים במגזר הציבורי. את דרכה המקצועית החלה עינת כמתמחה בלשכה המשפטית במשרד מבקר המדינה ולאחר מכן שירתה כעשר שנים במשרד ראש הממשלה ת"א, שם כיהנה הן כיועצת משפטית לתחומי חקיקה, משפט מנהלי ועבודה, והן בתפקידי מטה מרכזיים נוספים. בשנים האחרונות כיהנה עינת כיועצת מקצועית ומדינית לשר לשעבר ויו"ר ועדת השרים לשוויון בנטל, יעקב פרי, תפקיד במסגרתו הובילה מקצועית את תהליך החקיקה המורכב של "חוק השוויון בנטל" אשר עסק בהסדרת סוגיית גיוסם של תלמידי הישיבות. כמו כן שימשה עינת כראש מטה מנכ"ל במשרד הבינוי והשיכון ובמשרד המודיעין. בתפקידה האחרון הקימה וניהלה את תחום הרגולציה וקשרי הממשל באיגוד המהנדסים לבנייה ולתשתיות .


עינת מצטרפת למרכז בתקופה מצוינת. תקופה שבה עשייה אינטנסיבית וכלים שפיתחנו זוכים לתהודה רבה בתקשורת ובציבור, ומאומצים גם על ידי הממשל. השנה האחרונה היתה שנה של שינוי עמוק וסיפוק עצום. כך לדוגמה פרויקט המוניטור שלנו כולל היום יותר מ-60 תחקירנים שעוקבים אחרי יישום ההחלטות הכי חשובות במדינה. כשיזמנו, בהובלתו של תומר, את פרויקט המוניטור לפני כשלוש שנים, היינו לבד בשטח, וחלמנו שיום אחד גם הממשלה תצטרף ותתחיל לעקוב אחרי ההחלטות שלה עצמה. לפני כמה חודשים זה קרה, והממשלה הוציאה דו"ח ראשון שעוקב אחרי ביצוע תוכניות העבודה שלה ואנו רואים בכך צעד ראשון, אך חשוב, בהגברת השקיפות והאחריות למול הציבור.

בהובלתו של תומר, מיצב עצמו המרכז כשותף אזרחי שמעצים את הממשל ומעודד אותו להוציא לפועל תהליכים חיוניים. רק לאחרונה הממשלה אימצה מאבק אחר שלנו וקבעה סוף סוף לוח זמנים למימוש חקיקת משנה ולפני כן הצלחנו להניע אותה לקדם את הרפורמה בכוח האדם בשירות המדינה, והשמענו את קולנו במאבק המתמשך במינויים פוליטיים. ובצד המאבקים - חשוב לנו גם להכיר תודה. השנה הענקנו לראשונה פרס למשרתי ציבור מובילים. זו תהיה תחילתה של מסורת נפלאה.

ועכשיו זה הזמן להיפרד ולהודות לתומר, בשם חברי הדירקטוריון וצוות העובדים, על הדרך, על הנחישות, החוכמה המנהיגות והרגישות, ולאחל לו הצלחה רבה בהמשך.

אנו מברכים את עינת על כניסתה לתפקיד, ובטוחים שביחד נמשיך להוביל את המרכז להעצמת האזרח כגורם מרכזי ומשפיע על הממשל והמגזר הציבורי, ונביא לשינוי אמיתי במחויבות השלטון לציבור ובאיכות חייהם של האזרחים בישראל.