יש לנו זוכים בפרס משרת ציבור מוביל | המרכז להעצמת האזרח
יש לנו זוכים בפרס משרת ציבור מוביל

יש לנו זוכים בפרס משרת ציבור מוביל

פרס ההוקרה שיזמנו הוענק לראשונה

23/05/2017
  מאת:
תומר לוטן

והזוכים הם: מנכ"ל שירות התעסוקה, בועז הירש, וציפי נחשון גליק, מנהלת היחידה לנוער וצעירים בסיכון במשרד הרווחה

הייתה לי את הזכות הגדולה להעניק, בפעם הראשונה, את פרס "משרת הציבור המוביל". פרס שמטרתו להוקיר ולחזק את פועלם של אנשים מקצועיים ומעולים שפועלים בשירות הציבורי.

זאת יוזמה שאני מאוד מאוד גאה בה, כי לצד הפעילות הקבועה שלנו לתיקון הכשלים והבעיות בשירות הציבורי, חייבים גם להציב זרקור על החלקים המוצלחים והחיוביים, ובעיקר על הדרג המקצועי בגופים הציבוריים - על האנשים שלרוב לא זוכים להכרה ציבורית ותקשורתית, אבל הם עובדים קשה מאוד בשביל כולנו. יותר מכך, חלקם עובדים בסביבה "אפורה", בירוקרטית, סיזיפית, עם אילוצים וחסמים מגוונים, שהופכים את הנעת התהליכים והשינויים לאתגר גדול.

באופן מעניין למדיי, הדרג הזה מעולם לא זכה בפרס הוקרה ציבורי, וסיפורי ההצלחה כמעט ולא יוצאים החוצה. יותר מכך, אנחנו גם בתקופה בה "הפקידות" סופגת יום אחר יום קיתונות של ביקורת ובוז, בעיקר מצד הדרג הפוליטי, אשר שוטפת באופן שלילי את השירות הציבורי כולו.

לפני כמה חודשים, ביחד עם שותפינו ב"אגודה הישראלית למדעי המדינה", החלטנו לצאת לדרך עם יוזמת הפרס. החלטנו גם ללכת הכי ציבורי שאפשר, לפרסם את הקול הקורא ברבים ולבקש מהציבור עצמו להציע לנו מועמדים. האמת, שגם אני לא האמנתי שנקבל כל כך הרבה תגובות ומועמדויות מעולות. למעלה מ-100 משרתות ומשתרי ציבור מצוינים הוגשו לוועדת הפרס(!), כל אחד מהם חושף סיפור נפלא וחשוב על אנשים טובים שעושים דברים טובים.

אז אחרי תהליך סינון מרתק עם ועדת הפרס, שהיה לי הכבוד לעמוד בראשה – הכרזנו ביום חמישי האחרון על 2 זוכים:

בועז הירש – מנכ"ל שירות התעסוקה – שהצליח תוך שנים ספורות לעשות מהפכה של ממש בגוף המורכב הזה, ולייצר בו תהליך ארגוני ומקצועי שהולך כל הדרך עד המפגש עם האזרח.

ציפי נחשון גליק – מנהלת היחידה לנוער וצעירים בסיכון במשרד הרווחה – שגם אחרי שנים רבות כל כך במערכת מדגימה חדשנות, נחישות, יוזמה ופתיחות יוצאת דופן לעבודה עם שותפים מכל המגזרים.

אז תעשו כבוד לאנשים מצוינים, הפיצו וחזקו את ההצלחות של השירות הציבורי.

והכינו את המועמדים שלכם לפרס של שנה הבאה

השירות הציבורי נציבות שירות המדינה משרתי ציבור