חוק הג’ובים - על משילות ומקצועיות | המרכז להעצמת האזרח
חוק הג’ובים - על משילות ומקצועיות

חוק הג’ובים - על משילות ומקצועיות

הממשלה התחייבה למצוינות ולשיפור השירות הציבורי, אבל החליטה לפתוח את הדלת למינוי מקורבים לתפקידים בכירים

15/10/2017
 

בנימין נתניהו עמד בראש הממשלה שב-2013 קיבלה את החלטה 481 המדברת על יעילות, מקצוענות ומצוינות בשירות הציבורי. תראו כמה זה מנוגד להחלטה שהתקבלה בממשלה להפוך חלק ניכר מהסגל הבכיר בשירות הציבורי למשרות אמון אישיות – משרות נטולות סמכויות פעולה אמיתיות, שאליהן יוצנחו מקורבים שלא עברו כל הליך בחינה מקצועי או אובייקטיבי.

נזכיר, ב-2013 אימצה הממשלה את דו"ח הרפורמה לשיפור ההון האנושי בשירות המדינה, שקבע כי ״הרפורמה בניהול ההון האנושי תביא לידי ביטוי שלושה עקרונות יסוד בתכנון ניהול הסגל הבכיר בשירות המדינה: מובִּיליות הידע והניסיון הנצבר על ידי תנועה רוחבית של מנהלים, רענון שורות וקידום המוכשרים והמצטיינים".

צריך להגיד את האמת הפשוטה: את בעיות המשילות – כלומר את הקושי של הממשלה לתפקד ולבצע את ההחלטות שלה-עצמה – מינויים פוליטיים לא יפתרו. הבעיה אינה יכולה להיות גם הפתרון. וכן, יש בעיה עם איוש משרות בכירות בשירות הציבורי, ונדרשים שיפורים כדי לוודא שהאנשים הטובים, המקצוענים והמתאימים ביותר יגיעו לעמדות המפתח הביצועיות. אבל הפתרון חייב להיות מקצועי ויסודי ולפעול לטובת השירות הציבורי, גם אם זה דורש לנקוט בגישה חדשנית ולחשוב על דברים שעדיין לא נעשו אצלנו, אי שם מחוץ לקופסה.
בתחילת 2017 כשהממשלה מינתה צוות בראשות השרים איילת שקד ויריב לוין, כדי שיעסוק בעניין, הכנו מסמך מפורט שבו הראנו איך אפשר לעשות את זה נכון. מציעים לחזור ולקרוא ולחשוב שוב על המסר והדרך. עדיין לא מאוחר להתחרט.

למסמך שהכנו

ממשלה החלטת ממשלה יישום מדיניות רפורמה השירות הציבורי נציבות שירות המדינה