שינוי שיטת ממשל

ישראל מצויה במשבר חוקתי-שלטוני עמוק, ושיטת הממשל והבחירות הקיימת לא מניבה את התוצאה הבסיסית הנדרשת ממנה: הקמת ממשלה יציבה ומתפקדת באמון הכנסת. 

מדד העצמת האזרח

אילו משרדים באמת קשובים לציבור ועד כמה? אלו משרדים מעניקים לנו את השירות הכי איכותי? כנסו וגלו

מדד הסכמים קואליציוניים הממשלה ה-36

ההסכמים הקואליציוניים הם אלו המאפשרים לכל ממשלה לתפקד, לקדם את ה'אני מאמין' שלה ולקיים את מה שהבטיחה לבוחרים.

שנה לאחר הקמת הממשלה - האם כל הסעיפים שנחתמו בהסכמים הקואליציוניים אכן מתקיימים?

 

מוניטור לביצועי ממשל

מעקב וניטור אזרחי אחר יישום החלטות ממשלה וחוקי כנסת והנגשתם לציבור

כאן תוכלו לקבל מידע שוטף על כלל ההחלטות שמתקבלות בממשלה ולהשפיע על החקיקה הממשלתית

  הוספת תגובה

  תגובות

  להורדת האפליקציה
  ezgov
  כאן תוכלו להתעדכן על הסטטוס העדכני של החלטות ממשלה נבחרות ולהבין מה מצב היישום שלהן בפועל

  חדשות

  • איך התוכנית ששינתה את בירת קולומביה יכולה להוציא אותנו מהפקק?

   24/11/2022

   כעת, כשנראה שהיציבות השלטונית חוזרת אלינו, הגיע הזמן שנבחרי הציבור ישכילו לקבל החלטות נחושות, אמיצות ויאפשרו מתן סמכויות בעלות משקל כבד למרחב המקומי ובעיקר - שלא ייתנו למחדל התחבורתי להמשיך גם לאורך הקדנציה הנוכחית. עידו פיק, סמנכ"ל המרכז להעצמת האזרח, וואלה.

  • גם אחרי שנבחרו, לחברי הכנסת אין יכולת אמיתית לשנות

   16/11/2022

   האם מישהו עצר לחשוב עד כמה הרשות המחוקקת - הרשות שאמורה לקבל את מעמד הבכורה - הפכה במובנים רבים ל"בובה על החוט" של רשות המבצעת? עידו פיק, סמנכ"ל המרכז להעצמת האזרח במאמר דעה, גלובס.

  • האם הגיע הזמן לבחון שינוי שיטת המשטר בישראל?

   03/08/2022

   אנחנו במרכז להעצמת האזרח מזהים בעיה באמת קשה ביכולת של הממשלה, של הממשל, לעבוד בשבילנו האזרחים. כשאנחנו הולכים לקלפי אין לנו וודאות מי יהיה ראש הממשלה בסוף יום הבחירות ואין לנו אחריותיות. אנחנו המדינה היחידה שבה הפרלמנט יתפזר אם הממשלה לא הצליחה בתפקידה. זה צו השעה, בלי זה לא יטפלו בפקקים, לא יטפלו ביוקר המחיה ולא בחינוך. צפו בסמנכ"לית המרכז להעצמת האזרח, בר גיסין, בראיון לערוץ הכנסת.

  • ממשל במשבר - בעיית היציבות של שיטת הממשל הישראלית

   03/08/2022

   אנחנו היום המדינה הכי לא יציבה פוליטית בעולם המערבי הדמוקרטי. הממשל המנהלי לא מצליח לתפקד. אפשר לעשות ייעולים בשיטת הממשל על מנת לייעל את האפקטיביות של הממשלה. בואו נייצר לפחות ממשלה שמצליחה לעבוד. צפו במנכ"ל המרכז להעצמת האזרח, עו"ד אלי מגולבסקי, בראיון לערוץ 12.

  • סקר: החרדים תומכים בשינוי שיטת הממשל בישראל

   03/08/2022

   בסקר של המרכז להעצמת האזרח, שנערך על ידי רפי סמית, עולה כי הציבור החרדי תומך באופן נרחב בשינוי שיטת הממשל בישראל. כ-51% מבעלי הדעה מאמינים ששינוי שיטת הממשל עשוי להוציא את ישראל מהמשבר הפוליטי שהיא נמצאת בו.

  • מחאה מקורית בתל אביב: פח בתור קלפי

   02/08/2022

   פעילי המרכז להעצמת האזרח וישראל 2050 במחאה מקורית בתל אביב: ״הקולות שלנו נזרקים לפח״. הפעילים הקימו מייצג בכיכר הבימה בתל אביב הקורא לנציגי הציבור לשנות את שיטת הממשל.

  • קלפי בצורת פח: מחאה מקורית נגד שיטת הממשל

   02/08/2022

   פעילי המרכז להעצמת האזרח ותנועת ישראל 2050 הקימו הבוקר מייצג בכיכר הבימה בתל אביב הקורא לנציגי הציבור לשנות את שיטת הממשל. המיצג הוא של קלפי בצורת פח ומסמל את העובדה שעד שלא ישנו את שיטת הממשל הקולות של אזרחי ישראל נזרקים לפח בבחירות שמובילות ל"עוד ועוד בחירות במקום להקמת ממשלה יציבה שעובדת באופן יעיל עבור אזרחי ישראל".

  • העסק לא עובד: הפתרון למשבר הפוליטי המתמשך

   02/08/2022

   המרכז להעצמת האזרח מקדם בימים אלו יוזמה לשינוי שיטת הממשל. בין היתר מוצע לשנות את מנגנוני הפרוק וההרכבה של הממשלה: להטיל על ראש הסיעה הגדולה ביותר את ראשות הממשלה ולבטל את מנגנוני הפיזור האוטומטיים של הכנסת; לתת לאזרחים יכולת להשפיע על הרשימות ולקבוע כי הבחירות המקדימות לרשימת התנועה יתבצעו ביחד עם הטלת הפתק של הרשימה לקלפי.

  • למה לא משנים את שיטת הממשל אם כולם במערכת הפוליטית מסכימים על כך?

   14/07/2022

   לכל צמרת המדינה מכל קצוות האידיאולוגיה הפוליטית, הסיבה לחוסר היציבות הפוליטית ברורה, שיטת הממשל. ועם זאת, מי שבידיהם הכוח לתקן את השיטה, ממשיכים לגרור אותנו לעוד ועוד בחירות. אם יש הסכמה כל כך רחבה בין חברי הכנסת, וקונצנוס ציבורי עצום, אז יאללה, באתם לשנות? תשנו. צפו בסמנכ"לית המרכז להעצמת האזרח, בר גיסין, בראיון לערוץ כאן 11

  • סקר: כמה מהציבור רוצה לשנות את שיטת הממשל?

   13/07/2022

   רוב הישראלים מעוניינים לשנות את שיטת הממשל, כשרבע מהבוחרים מחשיבים את היציבות השלטונית כנושא החשוב ביותר בבחירות, שני רק ליוקר המחיה ועוקף נושאים כמו מערכת המשפט, דת ומדינה ואפילו את הנושא המדיני בטחוני.

  Play video Play

  מי אנחנו

  המרכז להעצמת האזרח הינו עמותה הפועלת לקידום יכולות הביצוע של הממשל בישראל ולהגברת האפקטיביות של המגזר הציבורי.

   

  המרכז פועל בכלים מגוונים על מנת לזהות ולאבחן כשלים וחסמים מערכתיים בתחום יישום המדיניות ולהציע פתרונות שיסייעו בשיפור עבודת הממשל ובהשגת תוצאות המשפרות את איכות החיים של אזרחי ישראל. המרכז פועל הן באמצעים של פיתוח ידע מחקרי ואקדמי, הן בכלי פיקוח ומעקב הלכה למעשה אחר תהליכי יישום החלטות ציבוריות, והן בהובלת שיח ציבורי, תקשורתי ופוליטי לטובת העמדת הנושא במוקד סדר היום. פעולות אלו מסייעות ביצירת תשתית ידע רחבה, אמפירית ואינטגרטיבית להבנת תהליכי ממשל בישראל והדרכים לשפרם.