דוח מיוחד: יישום החלטות נגב | המרכז להעצמת האזרח
דוח מיוחד: יישום החלטות נגב

דוח מיוחד: יישום החלטות נגב

דוח מיוחד: יישום החלטות נגב

המרכז להעצמת האזרח פרסם ביום ג', ה-4/7/17 דו"ח מעקב מקיף המציג את סטטוס הביצוע של החלטות הממשלה המרכזיות שהתקבלו בשנים האחרונות בנוגע לפיתוח הנגב.

הדו"ח מתמקד ב-4 החלטות ממשלה מרכזיות שקיבלו ממשלות ישראל בין השנים 2013-2014, אשר כוללות תכניות מקיפות לפיתוח יישובי הנגב ועוטף עזה. החלטות אלה התקבלו הן על רקע מעבר בסיסי צה"ל לנגב והן על רקע מבצע "צוק איתן", ומטרתן לייצר תנופת פיתוח וחיזוק הדרום בשורה ארוכה של תחומים.

 

ממצאי דו"ח המוניטור הינם פרי עבודת מעקב של כשנתיים, אותה ביצע המרכז להעצמת האזרח בשיתוף פעולה עם "מועצת הנגב", ארגון גג של רשויות מקומיות וארגוני חברה אזרחית הפועלים בנגב.

 

תמונת המצב העולה מן הדו"ח הינה מורכבת, וכוללת מחד, ביצוע משביע רצון עבור כמחצית מסעיפי ההחלטות. סעיפים אלו התקדמו היטב, תוקצבו ויושמו באופן התואם במידה רבה את שתוכנן. לעומתם, מצוינים בדו"ח סעיפים אחרים, אשר ביצועם הינו חלקי בלבד ואשר תהליכי היישום הכרוכים בהם סובלים מקשיים וחסמים מגוונים, המפורטים בגוף הדו"ח.

 

הממצאים של דו"ח מוניטור הוצגו השבוע בכנסת במסגרת "יום הנגב" שנערך בתאריך 4.7.17, ונידונו בשורה של ועדות כנסת, בהן: ועדת ביקורת המדינה, ועדת החינוך, ועדת הבריאות, ועדת הכלכלה ועוד. במקביל, ביצע המרכז פנייה לכל משרדי הממשלה המעורבים בהחלטות פיתוח הנגב, על מנת לשתף בתובנות ומסקנות העולות ממצאי המעקב.

 

הדו"ח, פורסם גם בהרחבה גם באמצעי התקשורת וכן הועלה לאתר אינטרנט ייחודי שפותח על ידי המרכז להעצמת האזרח. האתר, הנגיש לציבור, מאפשר ניווט וחיפוש נוח בין סעיפי ההחלטות, על פי קטגוריות שונות  ותוך הצגת תמונת המצב המתוקצרת. אתר זה ימשיך להתעדכן על ידי המרכז באופן שוטף. כתובת האתר: http://negev.ceci.org.il

 

לכתבה נרחבת שפורסמה במגזין ממון, ידיעות אחרונות, נא לחצו כאן.