בוחרים צעירים | המרכז להעצמת האזרח
בוחרים צעירים

בוחרים צעירים

כנס בוחרים צעירים - עבור הבוחרים הפעם הראשונה

ביום ראשון, 10 מרץ 2019, התקיים כנס "בוחרים צעירים" של המרכז להעצמת האזרח ומשרד החינוך, לקראת בחירות 2019.

בכנס, שנועד להעניק לבוחרי הפעם הראשונה את ההזדמנות לשמוע באופן בלתי אמצעי את ראשי המפלגות המובילות, להציג בפניהם שאלות ולקבל מידע ותובנות לקראת מימוש זכותם הדמוקרטית,  השתתפו מעל 800 תלמידי י"ב מכ-30 בתי ספר בכל רחבי הארץ וממגוון מגזרים. בנוסף השתתפו בכנס כ-150 סטודנטים, אשר הוזמנו להשקיף ולהקשיב.

את הכנס פתחו יו"ר הוועד המנהל של המרכז להעצמת האזרח מר שרגא ברוש, אשר קרא לכל ראשי המפלגות להתחייב לשקיפות, ליישום כל התחייבויות הממשלה לציבור ולהגברת אחריותם להבטחות הניתנות על ידם, מנהלת המטה לחינוך אזרחי וחיים משותפים במשרד החינוך גב' דניאלה פרידמן, אשר קראה לתלמידים להיות אזרחים אחראים ומעורבים ולקחת חלק בהליכים הדמוקרטיים והפוליטיים בקהילה ובמדינה ויו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, הגב' ליאל מלכביץ'  אשר קראה לכל המועמדים להקפיד על שיח מכבד, דמוקרטי וראוי. את הכנס סיכמה הגב' עינת אוחיון, מפמ"רית אזרחות במשרד החינוך.

לאורך הכנס, אותו הנחו העיתונאיות דפנה ליאל וטל שניידר , הופיעו בפני התלמידים ראשי מפלגות ונציגים בכירים ממפלגות הליכוד, העבודה, חד"ש-תע"ל, כולנו, הימין החדש, גשר ואיחוד מפלגות הימין. המועמדים הציגו את תפיסות עולמם בנושאים השונים, התייחסו לחיזוק הקשר בין הבוחר לנבחר, הביעו את עמדתם על שיפור השקיפות ועבודת הממשלה, ענו על שאלות בנושאים אקטואליים מרכזיים והתייחסו לשאלות התלמידים שהוצגו ע"י נציגי מועצת התלמידים והנוער הארצית.

בין הדברים, קרא יו"ר  הכנסת ומספר 2 ברשימת הליכוד, ח"כ יולי אדלשטיין להעלות את מספר המפלגות המקיימות בחירות מקדימות וציין כי תהליך זה מחזק את הקשר בין הבוחר לנבחר, יו"ר מפלגת העבודה מר אבי גבאי הצהיר על תמיכתו בהליך הלגליזציה לקנאביס, יו"ר רשימת חד"ש-תע"ל, ח"כ איימן עודה התחייב לפעול לקירוב לבבות בין העמים, שר האוצר ויו"ר רשימת כולנו, ח"כ משה כחלון, התחייב לתמוך בהגברת השקיפות בוועדת השרים לחקיקה, שר החינוך ויו"ר רשימת הימין החדש, ח"כ נפתלי בנט, התחייב להעצים את זכויותיה של הקהילה הלהט"בית, יו"ר רשימת גשר, ח"כ אורלי לוי-אבקסיס התחייבה לטפל במשבר במערכת הבריאות ומספר 2 וחבר ההנהגה המשותפת ברשימת איחוד מפלגות הימין, ח"כ בצלאל סמוטריץ', ציין כי לימודי האזרחות כופים לימוד של דת הדמוקרטיה הליברלית והצהיר כי יפעל לביטול ההדתה לדמוקרטיה במערכת החינוך. יצויין, כי בעקבות אמירות אלו, הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו, ביום שני האחרון, כי תיק החינוך יישאר בידי מפלגת הליכוד.

אנו שמחים לומר, כי הכנס עורר עניין רב בקרב התלמידים, המורים, הסטודנטים והאורחים ואנו גאים ושמחים על האפשרות שניתנה למרכז להעצמת האזרח, ביחד עם שותפינו לעשייה במשרד החינוך, להעניק לבוחרים הצעירים את הכלים לבחירה מבוססת ידע והבנה של עובדות ושל עמדות.

אתם.ן מוזמנים.ות להתרשם מהכנס גם באמצעות הסיקור התקשורתי

סיקור הכנס באתר Ynet

סיקור הכנס באתר Mako

סיקור הכנס במהדורה המרכזית של חדשות 12

סיקור נוסף מהמדורה המרכזית של חדשות 12