”מה בתוכנית?” 2017: 10 משרדי ממשלה ו-75 ארגונים בסדנת עבודה על יעדי הממשלה

”מה בתוכנית?” 2017: 10 משרדי ממשלה ו-75 ארגונים בסדנת עבודה על יעדי הממשלה

”מה בתוכנית?” 2017: 10 משרדי ממשלה ו-75 ארגונים בסדנת עבודה על יעדי הממשלה

סדנת "מה בתכנית?", הנערכת זו הפעם השנייה, היא יוזמה משותפת של המרכז להעצמת האזרח והאגף לממשל וחברה במשרד ראש הממשלה. הסדנה נועדה להגביר את שיתוף הפעולה האפקטיבי בין עבודת הממשלה לארגונים

בשנים האחרונות מפרסמת הממשלה את ספר תכניות העבודה השנתי שלה. בספר שפורסם לאחרונה מפורטים לא פחות מ-2,250 יעדים, לצד פירוט של מטרות העל, לוחות זמנים ומדדי ביצוע כמותיים. ספר התוכניות הוא שיקוף מפורט של הדברים שהממשלה מתכוונת לעשות, והוא נוגע בכל תחומי החיים של אזרחי ישראל. המסמך הזה צריך לעורר דיון ציבורי. אחרי שהממשלה הציגה את האסטרטגיה והיעדים, מגיע תורה של החברה האזרחית לעקוב אחר הביצועים והעמידה בהם.

 

כנס מה בתוכנית? 2017 הוא יוזמה משותפת של המרכז להעצמת האזרח והאגף לממשל וחברה במשרד ראש הממשלה. הכנס, הנערך זו הפעם השנייה, בבית הספר ללימודי הסביבה באוניברסיטת תל אביב, הפגיש 10 משרדי ממשלה ו-75 ארגונים לסדנת עבודה משותפת שדנה ב-2,250 יעדי הממשלה. הסדנה נועדה להגביר את שיתוף הפעולה האפקטיבי בין עבודת הממשלה לארגונים.

 

סמנכ"ל ממשל וחברה במשרד ראש הממשלה, אהוד פראוור, אמר בתחילת הסדנה כי ההחלטה לעבור למדדי תוצאה היא החלטה מסוכנת. "אנחנו מניחים בפני משרדי הממשלה רף של ביצוע ותוצאה, והעולם מתחיל להתחבר למציאויות האלה ולעקוב אחריהן". הוא הוסיף כי הסדנה נועדה לייצר שיח בלתי אמצעי בין האנשים האמונים על התכנון והאסטרטגיה לבין נציגי החברה האזרחית. "הסדנה היא צעד נוסף קדימה בנכונות הממשלה להקשיב", אמר פראוור.

 

מנכ"ל המרכז להעצמת האזרח, תומר לוטן, ביקש מהנוכחים לשים את הציניות בצד. "בואו נחזיר את הרצינות לחדר וננהל שיחה טובה", אמר לוטן לנוכחים והוסיף: "משהו טוב קורה בממשל. הוא עובר תהליכים של התמקצעות, של חיבור לאזרח, של שיפור בתהליכי עבודה, וספר תוכניות העבודה היא דוגמה מובהקת לכך. ארגוני החברה האזרחית צריכים להגביר את המקצועיות, העומק והמורכבות ולא לברוח למחוזות הציניות".